Citronix
Limitronic

W ostatnich latach przemysł drukarskich przeszedł prawdziwą metamorfozę. Na rynek śmiało wkraczają coraz bardziej nowoczesne urządzenia, na przykład drukarki dużych znaków. Jakie jest ich podstawowe przeznaczenie?

            Jak sama nazwa wskazuje, zadaniem podobnego sprzętu jest wykonywanie nadruków w większych rozmiarach, na przykład na opakowaniach. Urządzenia tego rodzaju znakomicie sprawdzają się w drukowaniu na powierzchni kartonów czy folii. Drukarki dużych znaków znajdują swoje zastosowanie w każdym zakładzie przemysłowym, który zajmuje się produkcją oraz pakowaniem swoich wyrobów. Warto zadbać o to, by wydruki cechowała możliwie jak najwyższa jakość. Nowoczesne drukarki mogą pracować na bazie różnych rodzajów atramentu, w zależności od tego, na jakiej powierzchni będzie realizowany nadruk. Przykładowo, nadruki na podłożu porowatym najczęściej są wykonywane za pomocą atramentu, którego skład opiera się na wodzie.

            Planując zakup drukarki dużych znaków koniecznie należy sprawdzić, czy istnieje możliwośćwykorzystania atramentu dopasowanego do drukowanej powierzchni oraz zmiany głowic urządzenia. Ponadto, sprzęt powinien umożliwiać zastosowanie liter należących do innych niż łaciński alfabetów.